Korisnik:

četvrtak: 8.00-14.00

petak: 8.50-11.30

Knjižničarka Andrea Gambiraža, prof

Školska knjižnica nalazi se u prizemlju naše škole.  Sadrži zbirku knjižne i ne knjižne građe koja je prvenstveno namijenjena učenicima i nastavnicima za potrebe redovite nastave, ali je i potpora svim nastavnim i izvannastavnim aktivnostima škole.

Knjižnična građa sastoji se od učeničkog i nastavničkog fonda. Najveći dio obuhvaća lektirne naslove, referentnu građu (rječnike, enciklopedije, leksikone…) i stručnu literaturu.

Suvremena školska knjižnica je INFORMACIJSKO, MEDIJSKO I KOMUNIKACIJSKO središte svake kvalitetne osnovne škole.

Ona podupire :
•    redovnu nastavu odnosno obrazovne ciljeve i zadatke iz nastavnih planova i programa,
•    osobni razvoj svakog pojedinca, njegovo cjeloživotno obrazovanja i opću kulturu
•    izvannastavne aktivnosti u osnovnoj školi
•    kvalitetno provođenje slobodnog vremena svih učenika.

Školska knjižnica pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informaciji.

Školska knjižnica opskrbljuje učenike vještinama za učenje kroz cijeli život, razvija njihovu maštu i osposobljava ih za život odgovornih građana.

ZADAĆA ŠKOLSKE KNJIŽNICE
Školska knjižnica daje potporu učenju, nudi knjige i izvore koji omogućavaju svim članovima škole da razvijaju kritičko mišljenje, te da postanu stvarni korisnici obavijesti u svim oblicima i medijima

(UNESCOV-ov MANIFEST ZA ŠKOLSKE KNJIŽNICE)

U knjižnici možete igrati i društvene igre

E-knjige

Na ovim stranicama cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire, besplatno su dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. Već je postavljeno oko 200 knjiga, te obilje multimedijskih sadržaja, kao što su zvučni zapisi i video materijali. Cilj projekta je na Webu objaviti SVE osnovnoškolske i srednjoškolske lektire - ukupno preko tisuću naslova!

Projekt eLektire je nastao na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, a realiziraju ga CARNet i Bulaja naklada.

Informacije

Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojim AAI@EduHR elektroničkim identitetom, kojega ste dobili u svojoj školi ili ustanovi.

Ako ne znate koja je vaša korisnička oznaka ili zaporka, obratite se administratoru elektroničkog (LDAP) imenika vaše škole ili matične ustanove.

Za dodatne informacije u vezi pristupa ovim stranicama obratite se CARNetovom Help-desku, na adresu helpdesk@carnet.hr ili telefonski na 0800 CARNet (0800/227 638)

Projekt Gutenberg je projekt koji je započeo Michael Hart 1971. godine, s ciljem da sve knjige koje su u javnom vlasništvu prebaci u elektronički oblik, s dva vrlo pohvalna cilja:

• da ih se na taj način sačuva (jer papir trune)
  • da budu dostupne preko interneta svakome koga zanimaju, tko je željan znanja

Od (travnja 2014. godine), dostupno je preko 45.000 naslova, s prosjekom od 50-ak novih knjiga tjedno. Većina sadržaja su radovi i literatura zapadnjačke kulture. U projektu Gutenberg, osim romana, poezije, kratkih priča i drame, nalaze se i kuharice, stručni radovi i slično. Također, u kolekciji postoje i audio zapisi te glazbene note. Ako se pitate kako pomoći, odgovor je jednostavan. Ne morate imati niti knjige, niti skener, niti OCR softver, dovoljna je dobra volja.

E-časopisi

E-ČASOPISI ZA UČENIKE

• ABC tehnike – časopis Hrvatske zajednice tehničke kulture
  • BUG - informatički časopis
  • Drvo znanja - enciklopedijski časopis za mlade
  • E-Kids - edukativno zabavni informatički časopis za osnovnoškolce
  • Mak - časopis s temama iz područja religije
  • Matka - časopis s temama iz područja matematike
  • Meridijani - časopis s temama iz područja geografije
  • National geographic - hrvatsko izdanje
  • Radost - Naša djeca
  • Modra lasta - edukativno zabavni časopis

E-ČASOPISI ZA NASTAVNIKE

GOOGLE SCHOLAR

Google Scholar ili u hrvatskoj inačici Google znalac je usluga koju Google nudi na svojoj tražilici, a služi za jednostavan način pretraživanja akademske literature. Mogu se pretraživati članci, diplomske, magistarske i doktorske disertacije, knjige, sažetci, radovi akademskih izdavača, profesionalnih društava, mrežni repozitoriji sveučilišta i drugih organizacija.

Sada je

PŠ Tinj

Školski kurikul i GPP

Vremenik

Građanski odgoj

Priloženi dokumenti:
GOO Franka Lisice Polaca.pdf

Ispis statistike od 7. 5. 2013.

« Siječanj 2018 »

Grb Eko skupine Palatium

Koji vam je najbolji predmet?

Učenje i zabava