Korisnik:

Školovanje u RH
Kutak za roditelje

Dragi roditelji,

ovaj dio web stranice škole je namijenjen vama.

Dobrom suradnjom obitelji i škole mogu se ukupna odgojna nastojanja učiniti učinkovitijima i stoga je takva suradnja neophodno potrebna. Zadatak je društvene zajednice kao cjeline, a posebno pedagoških ustanova, da potiču i omogućuju suradnju te ju svestrano pomažu i ostvaruju.

Djeca, obitelji i nastavnici trebaju se međusobno prilagoditi i razumijeti jedni druge tako da djeca vole školu. Kada djeca imaju pozitivna iskustva o školi, prenose ih svojim roditeljima, koji tada više podržavaju školu. Roditelji puni potpore vjerojatno će više biti aktivni partneri učiteljima u promicanju dječjeg učenja i pozitivnih osjećaja prema školi. Dok djeca traže da se uhvate za sličnosti i razlike između doma i škole, njihova prilagodba se može olakšati ili otežati time kako njihove obitelji, učitelji i vršnjaci reagiraju na njih i kakvu međusobnu interakciju imaju (Ramey i Ramey, 1994).

Utjecaj obitelji i škole na djecu slabi i u opadanju je, a u porastu su svi drugi utjecaji. Roditelji i nastavnici često uviđaju da što oni grade drugi razgrađuju, gube odlučnost u ostvarivanju odgojnih zadataka, ne osjećaju se sigurnima i dovoljno jakima na odgojnom području, osjećaju da su osamljeni i bez društvene podrške. Zbog toga je potrebno da se nastavnici i obitelji međusobno cijene. Nastavnici trebaju upoznati sve roditelje i prihvatiti ih kao partnere u promicanju dječjeg učenja i prilagodbe školi te cijeniti ono što obitelji mogu pridonijeti kao pomoć školi. S druge pak strane roditelji moraju vjerovati da nastavnici imaju na umu najbolje interese njihove djece te cijeniti što učitelji i škole rade u promicanju obrazovanja njihove djece.

Sada je

Koliko nas je online?

PŠ Tinj

Školski kurikul i GPP

Vremenik

Građanski odgoj

Priloženi dokumenti:
GOO Franka Lisice Polaca.pdf

Ispis statistike od 7. 5. 2013.

« Srpanj 2018 »

Grb Eko skupine Palatium

Koji vam je najbolji predmet?

Učenje i zabava